Dzisiaj jest: Czwartek, 28 marca 2024 r. |  Godzina: 10:19 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
44.204.24.82







Ważniejsze szczyty

Wielka Sowa (1015m)

Najwyższy szczyt Gór Sowich, mający kształt szerokiej kopuły, na której znajduje się wieża widokowa. Na Wielką Sowę dojdziemy po około godzinnym spacerze od parkingu na Przełęczy Sokolej (754m) w Rzeczce. Można dojść również z parkingu na Przełęczy Walimskiej lub inną trasą np. z Pieszyc.


Kalenica(964m)

Szczyt tworzący wraz z sąsiednią Słoneczną najwyższą kulminację środkowej części gór, jest to drugi co do wysokości masyw Gór Sowich po Wielkiej i Małej Sowie.


Góra Słoneczna (949m)

Razem z Kalenicą tworzy drugą co do wysokości grupę G. Sowich, a zarazem najwyższą część ich środkowego członu.


Grabina (946m)

Szczyt w północnej, najwyższej części Gór Sowich. Wyrasta potężnym wałem nad Sokolcem jako najwyższa kulminacja w wyrównanym, prawie poziomym grzbiecie odchodzącym od Koziej Równi. Na szczycie znajdują się gnejsowe skałki.


Góra Szeroka (827m)

Rozległy szczyt w południowej części G. Sowich. Wyrasta na pd. od Przełęczy Woliborskiej, w kierunku której opada poprzez Zległe. Przez szczyt przechodzi szlak czerwony.


Włodarz (811m)

Szczyt położony w północno-zachodniej części pasma Gór Sowich. Wierzchołek i zbocza porośnięte w całości lasem świerkowym z domieszką buka. Góra stanowi masyw oddzielnego pasma ciągnącego się na północny zachód od Przełęczy Sokolej przez Sokół, Osówkę, Moszną i Jaworek, a zakończonego Jedlińską Kopą i Strażową Górą.
W masywie Włodarza udostępnione są do zwiedzania niemieckie sztolnie podziemnego kompleksu „Riese” z okresu II wojny światowej.


Warowna Góra (686m)

Najdalej w Górach Sowich na pd. – wschód wysunięte wzniesienie nad Przełęczą Srebrną. W latach 1763-77 król Fryderyk II wzniósł na szczycie jedną z najpotężniejszych twierdz pruskich.


Babi Kamień (670m)

Szczyt w bocznym ramieniu Gór Sowich, z ładną, przeszło 10m skałką gnejsową. Poniżej szczytu w lesie stoi druga mniejsza skałka Sępik.



Google
 







Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:6 | do góry^